Biz Kimiz?

Başak diyet kliniği 2017 yılında Uzman Diyetisyen ve Fitoterapi Uzmanı Başak İnsel Aydın tarafından kurulmuştur. Merkezi Maltepe Ritim İstanbul'da olan kliniğimizle birlikte 2021 Yılında Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Ataşehir Tıp Merkezi'nde ikinci şubemizi açarak Ataşehir'de de hizmet vermeye başladık. Kısa sürede binleri aşkın danışanın ve birçok kurumsal firmanın hizmet aldığı kliniğimizde 6 adet uzman diyetisyenimiz, 2 adet spor eğitmenimiz, uzman klinik psikoloğumuz ve kurum yöneticimiz görev almaktadır. Misyonunu her daim önce insan sağlığı olarak belirleyen Başak Diyet Kliniği danışanlarına kişiye özel hizmet sunmaktadır.

 
 

EKİBİMİZ

Uzman Diyetisyen ve Fitoterapist Başak İnsel Aydın

0531 622 87 34


İstanbul Kadıköy doğumludur. Başak İnsel Aydın, Yeditepe Üniversitesinin 5 yıllık Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) lisans eğitimini tamamlayarak ‘Diyetisyen’ ünvanını almaya hak kazanmıştır. Üniversite staj döneminde Acıbadem Hastanesi, İstinye Devlet Hastanesi, Maltepe Bölge Hastanesi, Toplum Sağlığı Merkezleri ve Özel Rehabilitasyon Merkezlerinde mesleğini deneyimleme şansı bulmuştur. Mezuniyetinden sonra Ataşehir Modern Tıp Merkezi ile iş hayatına başlayıp, sırası ile Emsey Hospital ve Anadolu Sağlık Merkezi John Hopkins Hastanelerinde diyetisyen ünvanı ile yer almıştır. Bu sırada Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Fitoterapi Bölümü yüksek lisansını tamamlamıştır. 2017 yılının başından beri kurucusu oldu Başak Diyet Kliniği'nde ve 2021 de açmış olduğu Başak Diyet Ataşehir Şubesi olan Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Ataşehir Tıp Merkezi'nde danışan kabulüne devam etmektedir.Daha önce Teknosa A.Ş. , DHL lojiştik hiz A.Ş , Honda Türkiye gibi şirketlere kurumsal diyetisyenlik hizmeti vermiştir, günümüzde de Başak Diyet diyetisyenleri ile büyük şirketlere kurumsal diyetisyenlik hizmetine devam etmektedir.

Daha sağlıklı ve fit bir hayat istiyorsan ben buradayım.

Uzman Klinik Psikolog Zerrin Peker

0531 622 87 34


Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi'nde almıştır. T.C. Sağlık Bakanlığı Bursa Devlet Hastanesi'nde Psikolog olarak göreve başlamış olup devamında Bursa Sağlık Müdürlüğü ruh sağlığı bölge sorumlusu olarak çalışmıştır. İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi'nde (1990-2021) Psikolog olarak görevine devam etmiştir.EABCT diplomasına sahip Psikoterapisttir. Kognitif Davranış Terapileri Derneği üyesidir. Memuriyet hayatındaki emekliliği sonrasında edindiği 35 yılı aşkın tecrübeyi danışanlarına aktarabilmek ve kişilerin hayatlarına dokunabilmek adına Başak Diyet'te bireysel terapiler (depresyon, anksiyete, fobi, çift terapisi) ve yeme bozuklukları ile ilgili psikoterapi yapmaktadır.

Bedensel sağlığın yanında ruhsal sağlığın tesisi ile bütünsel sağlıklı yaklaşımı destek için buradayım.

Diyetisyen Begüm Sarıkaş

0531 622 87 34


Begüm Sarıkaş, Marmara Üniversitesi 4 yıllık Beslenme ve Diyetetik lisans eğitimini bölüm 1.si olarak tamamlayıp ‘Diyetisyen’ ünvanını almaya hak kazanmıştır.Eğitimi boyunca Beslenme ve Diyetetik Araştırma Topluluğu, Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Klübü ve Gastrokültür Klüplerinde aktif görev almıştır. Üniversite staj döneminde özel kliniklerde ve Başak Diyet'te mesleğini deneyimleme şansı bulmuştur.Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi, İş Organizasyonu, Psikodiyet, Diksiyon, İş Hayatında İletişim, Zaman Yönetimi gibi seminerleri ve kurslarını tamamlamıştır.Sürdürülebilir Yaşam Derneği ve Türkiye Down Sendromlular Derneği'nde gönüllülük faaliyetlerini sürdürmektedir.Mezuniyetinden sonra Başak Diyet ile iş hayatına başlayıp, şuanda Başak Diyet Diyetisyeni olarak hizmet vermektedir.

Yenilikçi yaklaşımlar ve enfes tariflerle sağlıklı beslenmenize yardımcı olmak için buradayız.

Diyetisyen Psikolog Hande Gürol

0531 622 87 34


Diyetisyen Psikolog Hande Gürol, 2014 yılında Haliç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden mezun olmuştur. Bu süreçte beslenmeye olan ilgisi üzerine yeniden üniversite eğitimine karar vererek yine Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne başlamıştır. Eş zamanlı olarak Psikoloji bölümü çift anadal programına katılmayı hak kazanarak her iki bölümü de 2018 yılında hem ‘Diyetisyen’ hem ‘Psikolog’ ünvanıyla onur derecesi ile mezun olmuştur. Staj döneminde Çapa Tıp Fakültesi, Vera Hastanesi, İstinye Devlet Hastanesi, DNAFit Türkiye ve çeşitli özel kliniklerde mesleğini deneyimleme şansı bulunmuştur. Onkoloji Diyetisyenliği, Çocuklarda Metabolizma Hastalıkları, Toplu Beslenme Diyetisyenliği gibi kursları tamamlamış, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri eğitimi almış, İSO 22000, BRC ver-7, FFSC 22000 sertifika eğitimleri, Okul Öncesi Çocuklarda Beslenme ve Psikoloji, Nutrigenetik Sempozyumu gibi çeşitli sempozyum ve seminerlere katılmıştır. Mezuniyeti sonrası çeşitli kurumlarda diyetisyen ünvanı ile yer almıştır. Şu an Başak Diyet Diyetisyeni olarak Anadolu Sağlık Ataşehir Tıp Merkezi'nde hizmet vermektedir.

Diyet sürecinde psikolojik olarak da hazır olma ve gerekli durumlarda doğru yaklaşımlarla sürecinizi desteklemek için yanınızdayım.

Diyetisyen Rabia Burunç

0531 622 87 34


Diyetisyen Rabia Burunç Witten/Almanya doğumlu olup, orta öğretimini Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamlayarak ‘Diyetisyen’ ünvanını almaya hak kazanmıştır. Halen Anadolu Üniversitesi Aşçılık Bölümü'nde aşçılık eğitimini devam ettirmektedir. Üniversite staj döneminde Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Pendik İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bahçelievler Devlet Hastanesi, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi kurumlarda mesleğini deneyimleme şansı bulmuştur. Fitness Nutrition Eğitim Programı, Beslenme ve Sağlık Riskleri, Gıda Güvenliği ve Gıdada bilgi Kirliliği, Geleneksel Türk Mutfağında Fermante Besinler Sempozyumu gibi seminerleri ve kursları tamamlamıştır. Mezuniyetinden sonra Başak Diyet ile iş hayatına başlayıp, şu anda da Autoliv ve Well Club Spor Merkezi'nde kurumsal diyetisyen ünvanı ile Başak Diyet Diyetisyeni olarak hizmet vermektedir.

Sağlıkla, ideal kilona ulaşmak istiyorsan ben buradayım.

Diyetisyen Emine Kul

0531 622 87 34


Diyetisyen Emine Kul, orta öğretimini Türk Kızılayı Anadolu Lisesi, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamlayarak ‘Diyetisyen’ ünvanını almaya hak kazanmıştır. Üniversite staj döneminde Üsküdar Devlet Hastanesi, Süreyyapaşa Göğüs Hastanesi, Marmara Üniversitesi Hastanesi gibi kurumlarda mesleğini deneyimleme şansı bulmuştur. Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı | Medical Clinic Nutrition and Health Communication Programme,TDD & Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği | Gıda Güvenliği ve Gıdada Bilgi Kirliliği Eğitim,TDD & Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği | Beslenme ve Sağlık Riskleri Eğitimi,S’cool Academy & Lipozone| Antioksidan Okulu,S’cool Academy & Bizim Mutfak | Süper Besinler Okulu,Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Kulübü | Diyetisyenlerle Mesleki Söyleşiler gibi seminerleri ve kursları tamamlamıştır. Başak Diyet ile iş hayatına başlayıp, şu anda Maltepe ofisimizde ve Anadolu Sağlık Ataşehir Tıp Merkezi'nde Başak Diyet Diyetisyeni olarak hizmet vermektedir.

Sağlıkla, ideal kilona ulaşmak istiyorsan ben buradayım.

Medikal Egzersiz Uzmanı Nihan Gürbüz

0531 622 87 34


Nihan Gürbüz, Anadolu Üniversitesi Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Eğitimi'ni bitirmiş ve halen İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri Fakültesi'nde eğitim almaktadır. Türkiye Cimnastik Federasyonu Pilates Antrenörlüğü, Medical Exercise Trainer (Tıbbi Egzersiz Eğitmeni), Recovery Training, Acupressure Massage for Pain Relief sertifikalarına sahiptir. Pilates'in yanında Yoga ile ilgili de çeşitli eğitimler görmüş ve yoga eğitmenliği için gelişim göstermiştir. Mesleki hayatında pilates eğitmeni ve tıbbi egzersiz eğitmeni olarak farklı kurumlarda görev yapmış ve şu anda Başak Diyet'te pilates ve tıbbi egzersiz eğitmeni olarak hizmet vermektedir.

Sağlıklı bir beden ve güçlü bir bağışıklığı desteklemek için buradayım.

Pilates Eğitmeni Simge Şener

0531 622 87 34


Simge Şener, Düzce Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Mezunudur. Tenis antrenörlüğü, Spor Sakatlıkları, Omurga Sağlığı ve Egzersiz, The Pilates Coach Anatomi Biomechanic, Postür Analizi, Wellness 1. Kademe Eğitmenliği, Ortopedik Problemler ve Egzersiz Yaklaşımı, Balance Body Mat Module, Balance Body Reformer Module sertifikalarına sahiptir. Mesleki hayatında pilates eğitmeni ve personel trainer olarak farklı kurumlarda görev yapmış ve şu anda Başak Diyet'te pilates eğitmeni olarak hizmet vermektedir.

Sağlıklı bir beden ve güçlü bir bağışıklığı desteklemek için buradayım.

Randevu Al